Krypto-kantor Crypto-ATM – nowoczesny sposób na zakup e-monety

Krypto-Kantor to wygodna opcja, jeśli chcesz wymienić kryptowalutę szybko i bez formalności, gdyż  w przeciwieństwie do giełdy,  nie wymaga potwierdzania własnej tożsamości i zakładania konta. Stąd też handel kryptowalutami działa na rynku z powodzeniem od lat, zarówno w formie punktów stacjonarnych, jak i internetowych. Jak zatem działa taki kantor i gdzie z powodzeniem można wymienić jedną kryptowalutę na drugą? Odpowiadamy na te pytania poniżej.

Jak działa krypto-kantor

Kantor kryptowalut online to platforma internetowa, na której można wymieniać różne rodzaje kryptowaluty na walutę fiat (i odwrotnie) w oparciu o wartość rynkową.

Kantor w postaci platformy internetowej wymienia elektronicznie przekazywane pieniądze i kryptowaluty. Zdarza się, że cyfrowe kantory działają poza krajami zachodnimi, aby uniknąć niekorzystnych regulacji. Obsługują jednak zachodnie waluty i prowadzą rachunki bankowe w kilku krajach, aby ułatwić wpłaty w różnych walutach krajowych. Kantory zazwyczaj obsługują płatności kartą kredytową, przelewy bankowe oraz inne formy płatności. A jak kantory wypłacają kryptowalutę?

Mogą wysyłać ją do osobistego portfela kryptowalut użytkownika. Oznacza to, że jeśli chcesz zainwestować swoją tradycyjną walutę w walutę kryptograficzną za pomocą kantora w Internecie, musisz założyć portfel kryptowalutowy. Po skonfigurowaniu portfela przypisanego do konta możesz użyć jego adresu do otrzymywania e-monet i wysyłania e-monet do innych portfeli. Zdarza się też, że kantory mogą konwertować saldo kryptowaluty anonimowe karty przedpłacone, których można użyć do wypłaty środków Bitcoinomatami.

 Innowacyjny krypto-kantor - Crypto-ATM

Crypto-ATM to całkowicie cyfrow kantor kryptowalutowy. Platforma korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań  cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić swoim klientom jak największy komfort transakcji.

Krypto-kantor Crypto-ATM obsługuje wiele walut , takich jak polskie złotówki (PLN), euro (EUR) oraz dolary amerykańskie (USD). Kurs, po jakim są przeliczane kryptowaluty aktualizowany jest co kilka sekund i widoczny w tabeli na stronie.

Cechą wyróżniającą Crypto-ATM od reszty kantorów online jest olbrzymi wybór kryptowalut. Crypto-ATM pozwala na wymianę aż szesnastu najpopularniejszych walut kryptograficznych – Bitcoin, Ethereum, Lisk, Litecoin, GameCredits, Dash, BitcoinCash, Bitcoin Gold, KZCash, Infinity Economics, Ripple, TRON, ZCash, Golem, OmiseGo i Augur. Jest to więc naprawdę szeroka oferta, która zadowoli zwłaszcza wielbicieli alternatywnych kryptowalut.

Jak wymienić waluty na Crypto-ATM?

Aby dokonać transakcji na krypto-kantorze wpierw musimy sprawdzić kurs wybranej waluty. Klikamy odpowiednią walutę fiat, aby wyświetlić wybraną wartość.

Potem musimy wpisać kwotę, jaką chcemy wymienić. Na grafice poniżej jest to 400 EUR. Ważne – wymiana zachodzi w momencie księgowania płatności, także nad przelicznikiem podane jest, że kwota wymiany to „orientacyjna ilość”.

Klikamy „dalej” i wypełniamy formularz. Znajdują się na nim dwa wyjątkowo ważne pola. Pierwsze dotyczy tego, jaki wzrost kursu jest dla nas akceptowalny w momencie wykonania transakcji. Jeśli pieniądze zostaną zaksięgowane, ale w tym momencie kurs wybranej waluty wzrośnie powyżej określonej wartości procentowej,  nasza transakcja nie dojdzie do skutku. Ma to za zadanie sprawić, abyśmy nie przepłacili za kryptowalutę jedynie z powodu niekorzystnej zmiany kursu.

Kolejnym ważnym polem jest adres portfela, na który ma zostać przelana nasza kryptowaluta. Obecnie mamy do dyspozycji wiele portfeli online i portfeli mobilnych, a także portfele sprzętowe, które różnią się portfeli online tym, że przechowują klucze prywatne użytkownika na urządzeniu sprzętowym. Portfele sprzętowe zawierają transakcje online, jednak są przechowywane offline, co zapewnia większe bezpieczeństwo dla użytkowników. Mamy więc swobodę w wyborze portfela. Istnieje także opcja założenia nowego portfela online za pomocą Crypto-ATM.

Na koniec wybieramy sposób płatności i akceptujemy regulamin. Kryptowaluta zostanie przelana na nasz portfel zaraz po zaksięgowaniu płatności. Większość kryptowalut wymaga potwierdzenia z konsensusu – faktycznie więc kryptowaluta na naszym portfelu będzie dostępna w czasie od kilku sekund do dwudziestu minut po wysłaniu jej przez kantor.

 Czemu warto wybrać Crypto-ATM?

Crypto-ATM oferuje zarówno tak popularne kryptowaluty jak Bitcoin, jak i obiecujące, ciekawe waluty alternatywne. Wyróżnia się tym więc nie tylko wśród kantorów kryptowalut, ale nawet giełd kryptograficznych. Wyjątkowa oferta na różne waluty sprawia, że Crypto-ATM jest portalem tak innowacyjnym.

Warto wspomnieć, że w czasach, gdy kryptowaluty podlegają to kolejnym regulacjom utrudniającym obrót, Crypto-ATM oferuje minimum formalności. Wystarczy imię, nazwisko, numer telefonu i adres portfela, aby w kilka minut wymienić walutę fiat na jedną z wielu kryptowalut. Kontrastuje to z sytuacją na giełdach, które wymagają potwierdzenia tożsamości dowodem osobistym i weryfikacji dwuetapowej.

Skorzystaj z Crypto ATM, jeśli chcesz ominąć zbędne procedury i cieszyć się sprawną usługą wymiany walut w ekspresowym tempie.

 

Czym różnią się kryptowaluty od walut fiat?

Zarówno waluty fiat, jak i kryptowaluty mogą być wykorzystywane jako środek płatniczy, jednak istnieją pomiędzy nimi różnice. Przede wszystkim waluty są emitowane przez rządy i regulowane przez banki centralne. To sprawia, że uważane są za prawny środek płatniczy. Rządy kontrolują także ich podaż  oraz wydają zarządzenia, które mają wpływ na jego wartość.

Kryptowaluty zaś są aktywami wirtualnymi, które działają jako środek wymiany, nad którym rządy nie mają kontroli z powodu ich decentralizacji. Oznacza to, że ​​żaden autorytet nie może kontrolować ani wpływać na ich wartość. Jest to jeden z powodów dla których coraz więcej państw, takich jak Chiny i światowych korporacji, m.in. Facebook, zaczyna tworzyć własne kryptowaluty.

Kryptowaluty są tworzone przez komputery i działają jako fragmenty kodu, istnieją więc jedynie formie cyfrowej. Waluty fiat natomiast mogą istnieć zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Wirtualny aspekt kryptowalut oznacza, że ​​mogą istnieć tylko w Internecie, dlatego są przechowywane w specjalnych programach zwanych portfelami. Z drugiej strony tradycyjną walutę można przechowywać w różnych formach, np. jako fizyczne banknoty i dane na koncie.

No Comments Yet.

Leave a comment

 cheap air max 90 mens