Jak inwestować w diamenty inwestycyjne?

Najczęściej zadawane pytania - jak inwestować w diamenty inwestycyjne?

Aby zainwestować w diament trzeba go fizycznie zakupić. Różne diamenty różnią się specyfikacją, a więc: kolorem, jakością, szlifem oraz wagą. W zależności od kombinacji tych cech, różne diamenty mają różny potencjał na nabieranie wartości w przyszłości. Z uwagi na dużą możliwość kombinacji cech, diamenty inwestycyjne nie posiadają sztywnych cen, jednak zmiany cen diamentów o danych cechach w ostatnich latach można prześledzić w Polished Diamond Index. Na podstawie Polished Diamond Index oraz innych wskaźników, przedsiębiorca ma możliwość kamienia, który uznaje za najlepiej rokujący.

Diamenty można przechowywać samodzielnie lub stać się ich właścicielem jedynie wirtualnie, gdyż wielu pośredników oferuje przechowywanie oraz późniejszą sprzedaż w zamian za profit z transakcji. Warto nadmienić, iż inwestycja w diamenty jest inwestycją długoterminową, a same diamenty przy kupnie i sprzedaży podlegają obowiązkowi zapłacenia podatku VAT w wysokości 23%. Nie jest więc możliwe odsprzedanie z zyskiem diamentu inwestycyjnego natychmiast po jego zakupie, chyba że inwestor znajdzie kupca skłonnego zapłacić kwotę powiększoną o VAT.

Chcąc wiedzieć jak inwestować w surowce, należy pamiętać, że jeśli inwestycja się powiedzie, przedsiębiorca zyska w skali trzech do pięciu lat 40-80% bazowej ceny diamentu. Diamenty rzadko tracą na wartości, kiepska inwestycja w diament zazwyczaj oznacza, że jego wartość nie wzrosła na tyle, aby zrekompensować konieczność płacenia podatku przy zakupie. Wybierać diamenty do inwestycji należy więc ostrożnie, kierując się własnymi przewidywaniami lub radami doradcy albo specjalistów od rynków alternatywnych. Warto także upewnić się do pochodzenia diamentu i czy został on przebadany przez niezależny instytut gemmologiczny lub doświadczonego specjalistę-gemmologa.

No Comments Yet.

Leave a comment

 cheap air max 90 mens