Inwestycja w sport, jako inwestycja alternatywna

Świat inwestycji nieustannie się rozwija tworząc nowe rodzaje aktyw, giełd i platform inwestycyjnych. Idealnym przykładem są kryptowaluty, które niegdyś były postrzegano, jako chwilowa moda, dziś zaś są jednym z najbardziej pożądanych aktyw. Inwestując jednak warto pamiętać, iż świat ten daje zupełnie różne rozwiązania i miejsca, w które można ulokować swoje fundusze. Mowa tu głównie o inwestycjach alternatywnych.

Inwestycje alternatywne, …. czyli co?

Inwestycjami alternatywnymi zwykle określa się aktywa, które wychodzą poza krąg typowych inwestycji takich jak giełda, forex, złoto, srebro, firmy, towary lub kryptowaluty. Są to zwykle inwestycje bardzo niszowe kierowane do specjalistów z danej dziedziny, takie jak kolekcjonowanie książek, obrazów, dzieł sztuki, lub też komiksów, figurek oraz wszelkich innych rzeczy, które z czasem mogą zyskać na wartości. Jednak taka forma inwestowania nie musi wcale opierać się na kolekcjonowaniu i zbieraniu rzeczy, gdyż inwestowanie alternatywne to również … inwestowanie w siebie. A na czym to dokładnie polega?

Inwestor, jako aktywo inwestycyjne

Inwestowanie w siebie oznacza tyle, co dbanie o osobisty rozwój. Może być to kształcenie w danej dziedzinie poprzez odbywanie licznych szkoleń stacjonarnych oraz wirtualnych. W ten sposób człowiek zdobywa przydatną wiedzę, którą może spożytkować zarówno do realizacji swoich pasji, lub też zwiększenia swoich kwalifikacji i podniesienia wartości na rynku pracy. Inwestować można również w swoje ciało poprzez ćwiczenia na siłowni, jogging i uprawianie sportu, a także ducha poprzez czytanie książek, liczne rozmowy i analizę własnego „ja”. W ten sposób udoskonalamy siebie, co daje nam większe możliwości zawodowe i interpersonalne. Są jednak ludzie, którzy potrafią połączyć jedno z drugim, czyli inwestować zarówno w swoje ciało jak i umysł, czerpiąc przy tym profity zawodowe. Mowa tu o osobach prowadzących aktywny tryb życia.

Od zainteresowania do zarobku – aktywny tryb życia

Osoby prowadzące aktywny tryb życia dzielą się zwykle na dwie kategorie. Pierwsi to fani sportu, którzy uprawiają go okazjonalnie, tak by wprowadzić do swojego aktywny tryb funkcjonowania. Nie wiążą z nim zawodowej przyszłości, lecz starają się go uprawiać w miarę regularnie. Drudzy to nie tylko fani sportu, ale też zawodowi sportowcy, którzy poświęcili swoje życia by stawać się coraz lepszym w danej dziedzinie. Osoby te mają zazwyczaj obszerną wiedzę z zakresu swojej dyscypliny, ale także wiedzą jak skutecznie prowadzić trening, jak dbać i rozwijać swoje mięśnie oraz którą dietę dobrać by rozwijać swoje ciało. W ten sposób mogą rozwijać zarówno ciało, jak i umysł.

Opis takiej osoby wskazuje, iż są to zapewne wyłącznie zawodowi sportowcy, o których można przeczytać w gazetach, czy też zobaczyć w telewizji. W rzeczywistości jednak nie. Aktywny tryb życia może być inwestycją również dla wielu różnych osób.

Aktywność sportowa a inwestycja

Analizując szeroko rozumiany rynek sportowy można znaleźć wiele przykładów, na to, jak wykorzystać swoją wiedzę, ciało i umysł, by móc korzystnie zainwestować.

Jednym z najciekawszych pomysłów na sfinalizowanie swoich umiejętności i zainwestowań w dochodową inwestycję jest otworzenie siłowni. Otóż to. By móc zainwestować w siłownie niepotrzebne są ogromne sumy pieniędzy, lecz przede wszystkim wiedza na temat trenowania, dobra lokalizacja, pomysł na biznes, a także dobry zespół. W ten sposób można stworzyć siłownie z klimatem, która nie będzie przypominała ogromnego, bezdusznego i przepełnionego molocha stojącego na każdym rogu. Z podobnego pomysłu wyszli założyciele Ftines Park Agora, czyli jedne z siłowni w Warszawie. Zakładając niewielką, lecz przyjazną i domową siłownie jej założyciele trafili w gust wielu mieszkańców Mokotowa i nie tylko, którzy chętnie odwiedzają to ciekawe miejsce.

Aktywność fizyczne to nie tylko sport, czy siłowanie, ale też taniec. Wiedzą o tym doskonalone przedstawiciele tańca w Szczecinie, którzy to założyli jedną z najstarszych, najbardziej doświadczonych i tym samym najlepszych szkół tańca w Szczecinie – Szyk. Taniec ma bardzo duży wpływ na ludzi w każdym wieku, gdyż rozwija ich pod kątem fizycznym, jak i psychologicznym. Umożliwia prawidłowy rozwój ciała i mięśni, a także daje szansę do poznania nowych ludzi i założenia przyjaźni na całe życie. Wiedzą o tym doskonale tancerze prowadzący naukę tańca dla dzieci w Szczecinie, w szkole która dzięki doświadczeniu, umiejętnościom i odpowiedniego podejścia do uczniów przetrwała próbę czasu i teraz regularnie się rozwija.

Innym intrygującym przykładem jest … platforma treningowa. Prowadzenie zajęć i treningów personalnych, nie jest w obecnych czasach niczym nowym, gdyż wraz ze wzrostem mody na aktywność doszło do wysypu trenerów personalnych i dietetyków. W takim przypadku warto wyjść przed szereg i stworzyć coś nowego i innowacyjnego, czyli … wspomnianą platformę treningową. Jedną z takich osób jest Trener Michał  prowadzący wirtualne platformę poprzez którą prowadzi treningi, porady, konsultacje oraz rozpiski żywieniowe. To wszystko … online.     

Powyższe projekty wskazują, iż inwestycja w siebie może przynieść spore korzyści w postaci … własnej firmy. Wiedzą o tym założyciele siłowni, tancerze specjalizujący się w tańcu współczesnym w Szczecinie, czy też założyciel własnej platformy treningowej. W tym przypadkach źródłem sukcesu był nie tylko zainwestowany kapitał, ale przede wszystkim wiedza, umiejętności, pomysł i wytrwałość.

No Comments Yet.

Leave a comment

 cheap air max 90 mens